Nadzór

Nadzór nad realizacją projektu możesz przejąć sam, jednakże z doświadczenia wiem, że niestety podczas tej czasochłonnej i wymagającej pracy niezwykle często, a można nawet powiedzieć, że zawsze zdarzają się problemy. Naprawdę nikt podejmujący się prac remontowo-budowlanych nie jest w stanie przewidzieć ich skali. Przy udziale tylu osób, które są uzależnione od kolejnego szeregu osób nietrudno o pomyłki i kwestie sporne. Wtedy okazuje się, że trzeba na bieżąco nanosić na projekt zmiany, podejmować szybko decyzje oraz mieć ogromną cierpliwość i wytrwałość. W tak mozolnej pracy niewątpliwie bardzo pomaga wsparcie projektanta. Jego regularna obecność podczas prac, analizowanie i natychmiastowe rozwiązanie problemów powoduje, że oszczędzasz czas i sporo pieniędzy. Zazwyczaj jesteś w pracy, a niektóre kwestie muszą być rozwiązane niezwłocznie.Zrozumie to ten, kto po przyjściu na plac budowy przekona sie, że płytki nie są ułożone tam, gdzie miały być, że ściana jest za krótka, że schody są krzywe, że kąty nie są równe, że okna za wąskie, że sofa nie taka, jak zamówiona, że wylewka za niska, że kabel zatynkowany, że kolor nie taki, że...Podczas nadzoru jestem zobowiązana omówić z każdym wykonawcą wszystkie szczegóły prac oraz dokonać ewentualnych modyfikacji i być na miejscu budowy lub remontu co najmniej raz w tygodniu. Dokonuję wszelkich adnotacji i przekazuję je Tobie, co pozwoli na bieżąco mieć kontrolę nad każdą rzeczą, która wymaga wykonania lub poprawki.
projekt zmiany, podejmować szybko decyzje oraz mieć ogromną cierpliwość i wytrwałość. W tak mozolnej pracy niewątpliwie bardzo pomaga wsparcie projektanta. Jego regularna obecność podczas prac, analizowanie i natychmiastowe rozwiązanie problemów powoduje, że oszczędzasz czas i sporo pieniędzy. Zazwyczaj jesteś w pracy, a niektóre kwestie muszą być rozwiązane niezwłocznie.

Zrozumie to ten, kto po przyjściu na plac budowy przekona sie, że płytki nie są ułożone tam, gdzie miały być, że ściana jest za krótka, że schody są krzywe, że kąty nie są równe, że okna za wąskie, że
sofa nie taka, jak zamówiona, że wylewka za niska, że kabel zatynkowany, że kolor nie taki, że...
Podczas nadzoru jestem zobowiązana omówić z każdym wykonawcą wszystkie szczegóły prac oraz dokonać ewentualnych modyfikacji i być na miejscu budowy lub remontu co najmniej raz w tygodniu. Dokonuję wszelkich adnotacji i przekazuję je Tobie, co pozwoli na bieżąco mieć kontrolę nad każdą rzeczą, która wymaga wykonania lub poprawki.

Comments are closed.